Rímskokatolícka cirkev si 9. júla pripomína pamiatku 120 katolíkov, ktorí boli umučení v Číne medzi rokmi 1648 až 1930. Augustín Zhao Rong, ktorý sa uvádza na ich čele, bol prvý umučený čínsky kňaz.
Z týchto 120 mučeníkov bolo 87 Číňanov vo veku od 9 do 72 rokov, pričom štyria z nich boli kňazi. Ostatní (33) boli cudzinci, väčšinou kňazi alebo rehoľníčky. Každý z nich zomrel hrdinsky, hoci mnohí trpeli mučením a ich smrť bola krutá. Otec Francis Li, vnuk čínskeho mučeníka, opisuje svojho starého otca, ako šiel radostne na smrť a povedal svojmu bratovi a synovi: „Poďme, dnes ideme do neba!“
Samotný Zhao Rong sa narodil v roku 1746 v autonómnom kraji Wuchuan Gelao a Miao v provincii Guizhou. Ako 20-ročný vstúpil do cisárskej armády. Počas prenasledovania kresťanov o niekoľko rokov neskôr pôsobil ako väzenský strážca. Tam ho v roku 1772 dojali slová otca Jeana-Martina Moyë zo Spoločnosti zahraničných misií v Paríži, ktoré adresoval svojim katolíckym spoluväzňom, a pod ich vplyvom sa obrátil.
Keď sa otec Moyë dostal na slobodu, Zhao Ronga po období katechumenátu ako 30-ročného pokrstil a dal mu meno Augustín. Po piatich rokoch prípravy bol vysvätený za kňaza. Horlivo ohlasoval evanjelium až do ďalšieho prenasledovania kresťanov, keď ho zatkli a mučili. Zomrel na následky bitky 27. januára 1815.
Augustín Zhao Rong bol blahorečený pápežom Levom XIII. 27. mája 1900.
Skupinu 120 mučeníkov kanonizoval pápež Ján Pavol II. 1. októbra 2000.